دوره آموزش نرم‌افزار اتواسپرینک(Autosprink)

نرم ­افزار اتواسپرینک، نرم ­افزاری کامل، قدرتمند و مستقل و بدون نیاز به نرم ­افزارهای دیگر (Stand Alone) می ­باشد. این برنامه بر خلاف برنامه­ های دیگری که در زمینه سیستم ­های اطفاء حریق کار می­ کنند، نیازی به برنامه اتوکد ندارد. از ویژگی­های مهم اتواسپرینک به موارد محاسبات هیدرولیکی پیشرفته، دقیق و البته یکپارچه، امکانات Stocklisting و همچنین تطابق کامل با نقشه­ های اتوکد، می­ توان اشاره کرد.

اتواسپرینک قابلیت هایی در درون خود دارد که می تواند در طراحی و محاسبات سیستم های اسپرینکلر بسیار مفید باشد. به محض اتمام کشیدن شبکه لوله­ کشی سیستم اسپرینکلر، با کلیک بر روی یک دکمه گزارش کامل هیدرولیکی و نیز وضعیت اجزای به کار رفته در سیستم مشخص می­گردد.

تمام المان های به کار گرفته شده در سیستم اسپرینکلر به نوعی هوشمند هستند و به همین خاطر، نرم افزار اتواسپرینک توانایی هشدار به کاربر در صورت رخ دادن اشتباه را دارا می باشد. به طور مثال نرم افزار به کاربر اجازه استفاده اتصالات دنده­ای بر لوله­ های با ضخامت کم را نمی ­دهد. همچنین نرم ­افزار بر اشتباهات در اتصالات لوله­ ها نظارت دارد و با عنوان نشتی آنها را نشان می­ دهد.

سازمان Factory Mutual نرم ­افزار اتواسپرینک را پس از تست کردن تعداد زیادی از نرم­ افزار­های طراحی و محاسبات انتخاب نموده است. نرم­افزار اتواسپرینک برای این سازمان کاربردی جهانی دارد به نحوی که بیشتر از ۱۰۰۰ نفر از پرسنل FM روزانه از اتواسپرینک جهت بررسی و تحلیل سیستم­ ها استفاده می­ کنند.

در این نرم افزار شما قادرید با انتخاب نوع منطقه خطر (کم خطر، خطر معمولی و پرخطر)، انواع اسپرینکلر (بالازن، پایین زن، پاسخ سریع، پوشش گسترده و …)، به طراحی آنالیز و بهینه­ سازی سیستم اطفاء حریق خود بپردازید.از دیگر قابلیت­ های این نرم افزار می­توان به انجام محاسبات هیدرولیکی در چند ثانیه، یافتن نقاط آسیب­ پذیر در طرح، نمایش بدترین حالت برای نقاطی که کاربر مختصات آنها را تعیین می­ کند و  نمایش تاثیر تغییر سایز لوله ها و ثبت آنها در صورت داشتن نتایج بهینه، اشاره نمود.

در این ویدئو محیط نرم افزار اتواسپرینک و مقایسه آن با نرم افزارهای مشابه نظیر الیت و PipeNet توضیح داده شده است.

توانایی های نرم افزار

  • رسم نقشه­ های بسیار دقیق و مطابق با واقعیت (قایل پرینت یا پلات)
  • امکان وارد کردن و خروجی دادن فایل­های DWG
  • امکان انجام محاسبات هیدرولیکی بدون اتمام کشیدن نقشه یا حتی سیستم و بدون الزام به اضافه نمودن اتصالات
  • طراحی تمامی سیستم­های اسپرینکلر با نقشه­های دوبعدی و سه بعدی و به طور همزمان و خودکار
  • انجام محاسبات هیدرولیکی به طور همزمان با کشیدن نقشه
  • گزارش محاسبات هیدرولیکی طبق فرمت NFPA
  • قابلیت رسم خودکار انواع سیستم اسپرینکلر
  • تبدیل المان­ها به صورت نشانه­ ها به ستون، خطوط به لوله و بلاک های دایره به اسپرینکلر و
  • ایجاد تفاوت در رنگ لوله­ ها متناسب با دبی که باعث درک بهتر ظاهری از نقشه و شرایط هیدرولیکی می­ شود.
  • تهیه مدل­ های ساختمانی سه­بعدی شامل اجزای سازه­ای و المان­های مکانیکی
اسکرول به بالا